Biografia

robert-bio

Imię i nazwisko: Robert Burneika
Data urodzenia: 8 lipca 1978
Wzrost: 178 cm
Waga: 114 kg
Waga poza sezonem: 131 kg
Miejsce zamieszkania: Las Vegas, Nevada, USA
Klatka piersiowa: 150 cm
Mięśnie czworgłowe: 81 cm
Łydki: 55 cm
Ramiona: 61 cm
Szyja: 55 cm
Talia: 86 cm

Urodziłem się i dorastałem na Litwie z moimi rodzicami i starszym bratem. Nauczyłem się ciężko pracować u mojego ojca, kiedy zawsze pomagałem mu w jego warsztacie samochodowym.Pracowałem z nim i zrozumiałem, że to nie jest życie, jakiego chcę dla siebie. Jako dziecko oglądając Arnolda Schwarzeneggera w filmie, zafascynowałem się ideą stania się kulturystą.Pierwszy kontakt z siłownią miałem w wieku 14 lat, którą to zrobiłem w moim strychu nad garażem.W wieku 18 lat, zacząłem chodzić do prawdziwej sali gimnastycznej, która teraz nazywam moim domem.W wieku 19 lat, wziąłem udział w moim pierwszym konkursie kulturystycznym, w Mistrzostwach Litwy, w którym zająłem 5 miejsce. Od tamtej pory wiedziałem, że to było coś, co chciałem robić. Zawsze byłem silnym facetem, więc zdecydowałem się także konkurować w podnoszeniu ciężarów.W wieku dwudziestu lat wystartowałem w zawodach wyciskania, w których osiągnąłem wynik 405 lbs (184 kg). Kiedy skończyłem 21 lat miałem okazję wyjechać do Stanów i tak uczyniłem. Przybyłem do Connecticut, gdzie kontynuowałem pracę.

W 2005 roku zacząłem startować w zawodach Strongman w Nowej Anglii. Wszystko szło dobrze, jednak pod koniec 2006 roku stwierdziłem że nie chcę tego robić, i wróciłem do kulturystyki, która moją prawdziwą pasją. W moich pierwszych pokazach zakwalifikowałem się do zawodów ogólnokrajowych. Jednak nie mogłem w nich wystartować, ponieważ nie byłem obywatelem USA. W Connecticut mieszkałem aż do listopada 2008 roku, kiedy to wraz z moją żoną przeniosłem się do Las Vegas w Nevadzie, gdzie obecnie mieszkam.

Mistrzostwa USA Kulturystyki w 2008 roku, które były moimi pierwszymi zawodami na szczeblu narodowym, ukończyłem na 7 miejscu spośród 28 startujących w super dywizji wagi ciężkiej. W 5 tygodni postanowiłem zrobić Amerykanie w Ohio i zajął 6 miejsce. Konkurowanie w tych pokazach było dobrym doświadczeniem. W 2009 roku wróciłem do USA zajmując 3 miejsce. W tym samym roku na Mistrzostwach NPC zdobyłem drugie miejsce. Wreszcie w październiku 2010 roku osiągnąłem mój cel w kulturystyce: IFBB PRO.

 

Jaki efekt wywarł na twoje życie trening: Sprawił że się czuję bardziej pewny siebie i zdyscyplinowany.
Co najbardziej lubisz we współzawodnictwie: Występowanie na scenie i zabawianie ludzi.
Sylwetka którą podziwiasz: Jay Cutler
Twoja najlepsza część ciała: Ramiona
Ulubione jedzenie: Stek (średnio wysmażony) z pieczonymi ziemniakami.
Ulubione ćwiczenia: Wyciskanie
Długoterminowy cel: być głównym konkurentem w Olimpii